Duyurular

Başkanın Mesajı


13.6.2018

Değerli Üyelerimiz;

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Arif Sağ'ın Mesajını aşağıda bilgilerinize sunarız. 

 

Sevgili Meslektaşım,


MESAM 9. Olağanüstü ve 15. Olağan Genel Kurul Toplantıları üyelerimizin yoğun katılımıyla 31 Mayıs'ta İstanbul'da yapıldı.

MESAM üyelerinin büyük ilgi gösterdiği bu toplantılarda şahsım ve ekibim göreve layık görüldük.   
Kurulduğu 1986 yılından bu yana müzik eseri sahiplerinin hak ve çıkarlarını en etkin şekilde korumak ve bu eserlerden elde edilecek hakları, doğru ve ekonomik yöntemlerle eser sahiplerine kazandırma misyonu ile ilerleyen ve her geçen gün daha da büyüyen Meslek Birliğimiz, Türkiye’de alanında birçok konuda öncü olmayı başarmıştır.  

Üyeleri arasında ve uygulamalarında din, dil, ırk, cinsiyet ve müzik türü ayrımı asla yapmayan Meslek Birliğimiz; tüm uygulamalarında yasalar çerçevesinde, gelişmiş meslek birliklerinin ilkelerini izler, uygulamalarında şeffaflık ilkesini esas alır ve eser sahiplerinin yasal hak ve çıkarlarını en etkin şekilde korumayı amaçlar.

31 Mayıs tarihinde yapılan Genel Kurul Toplantılarından sonra Yönetim Kurulu tarafından Başkanlık görevine layık görülmenin büyük onurunu yaşadığımı, bu onuru yaşarken de bu büyük görevin sorumluluğunda olduğumu belirtmek isterim. 

Telif haklarının gelişen yapısına ve çağın gereklerine uygun şekilde, eser sahiplerinin hak ve çıkarlarını en doğru şekilde temsil etmek ve korumak vizyonu ile hareket eden Yönetim Kurulumuz ve yıllar içinde biriken çok değerli tecrübeleri ile uzman kadrolarımızın, Türk mevzuatına ve CISAC Kurallarına uygun olarak temsil ettiğimiz ulusal ve uluslararası repertuarı korumak için elinden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğine emin olabilirsiniz. 

Saygılarımla,

Arif SAĞ
MESAM Yönetim Kurulu Başkanı
 
Başkanın Mesajı için tıklayınız.