Duyurular

Cue Sheet Formu Doldurulurken Dikkat Edilecek Hususlar


26.11.2014

Değerli Üyelerimiz,

Sinematografik yapımlara ait Cue Sheet beyanı doldurulurken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir. Formun doldurulması esnasında aşağıdaki hususlara özellikle dikkat edilmesi gerektiğini bilgilerinize sunarız.
 

Örnek olarak doldurulmuş Cue Sheet Formuna ulaşmak için tıklayınız….
 

Not: Kişi adları, eser adları, dizi adı vb. gerçek bilgiler değildir.


SİNEMATOGRAFİK YAPIMLARA AİT CUE SHEET BEYANI DOLDURULURKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR


•    Cue Sheet formunda ilgili sinematografik yapımla ilgili ad, yıl yönetmen vb. sinematografik yapımın künye bilgileri belirtilmelidir.                                           
•    Birden fazla bölümden oluşan bir sinematografik yapım ise Cue Sheet formu her bölüm için ayrı ayrı doldurulmalıdır (bölüm numarası 1-60 gibi toplu olarak  belirtilmemelidir).                                          
•    Beyan edilen sinematografik yapımda geçen tüm müzik eserleri formda belirtilmelidir. Beyan sadece formu dolduran kişiye ait eserleri değil ilgili yapımdaki tüm müzik eserlerini içermelidir (Cue Sheet formunda yer alan diğer müzik eserlerinin bilgisini yapımcıdan veya kanaldan talep edebilirsiniz).                                 

•    Cue Sheet formunda yer alan müzik eserlerine ait ses dosyaları ayrı ayrı ve ilgili eserin adı ile birlikte iletilmelidir.                                           
•    Kullanılan müzik eserleri mutlaka kullanım süreleri ve özellikleri ile (ön-arka jenerik, tema, arkaplan sözlü-enstrümantal vb.) bildirilmelidir.                                   
•    Formu dolduran kişi her sayfadaki imza alanını mutlaka imzalamalıdır. İmzasız beyanlar kabul edilmemektedir.