Duyurular

Yurtdışı Konser Bildirimleriniz Hakkında Duyuru


30.1.2017

Değerli Üyelerimiz;

 
Canlı performans, konser ve etkinliklerde icra edilen ve kullanılan müzik eserlerinin telifini toplamakla yetkili meslek birliği olarak bu organizasyonları takip etme sürecinde siz değerli üyelerimizden tarafımıza iletilecek bilgiler ve bildirimler önem arz etmektedir. 
 
Yurtdışı konserlerinde, eserleri icra edilen eser sahiplerinin haklarının takibi ve tahsili için yurtdışında katılacağınız girişi biletli canlı performans ve etkinliklere dair konser bildirimlerinizi tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. 
 
Tarafımıza ileteceğiniz konser bildirimleriyle ilgili olarak, anlaşmalı olduğumuz yurtdışı meslek birlikleri nezdinde gerekli çalışmanın yapılabilmesi için söz konusu ülkedeki müzik meslek birliği tarafından lisanslı olması gereken konserde veya etkinlikte seslendireceğiniz eserleri, Yurtdışı Konser Bildirim Formu’na eksiksiz bir şekilde yazmanız gerekmektedir. 
Yer alacağınız konser ve ücretli etkinliklere dair bilgileri,  Yurtdışı Konser Bildirim Formunda yer alan tüm bölümleri eksiksiz bir şekilde doldurmuş olarak konser veya etkinlikten en az 2 hafta önce  mesam@mesam.org.tr  adresine iletebilirsiniz. 
 
Saygılarımızla.  
 
NOT: ISWC bilgisinin sağlanamadığı durumlarda bu alanı boş bırakınız.