Haberler

24. İstanbul Türk Müziği Festival Programı Açıklandı

11.4.2017

 İstanbul Türk Müziği Dernek ve Vakıfları Dayanışma Konseyi tarafından düzenlenen ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İBB ve TRT ‘nin katkıda bulunduğu 24. İstanbul Türk Müziği Festivali bu yıl 1-31 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

“Çölleşen ruhumuzu müzikle yeşertelim” sloganıyla yola çıkan Festival’in gelenekselleşen ödül töreninde  “Türk Müziği Hizmet Ödülü” Bakırköy Musıki Konservartuarı Vakfı Başkanı Yılmaz Pamukçu’ya, “Türk Müziği Eleştirmen Ödülü” Gazeteci-Yazar Burhan Ayeri’ye,  “Türk Müziği Hizmet Ödülü” Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli’ye, “Yılın Kültür Programı Ödülü” Fasl-ı Anadolu ile Sema Dalgıç’a, “Yılın Türk Müziği Programı Ödülü”, Yıldızlar Altından ile Ayşen Birgör’e,  “Yılın Türk Halk Müziği Programı Ödülü” ise Çal Sazım Çal ile Hüseyin  Akpınar’a takdim edilecek.

Festival aynı zamanda 10-12 Mayıs tarihleri arasında “Güzel Sanatlar Eğitimi-Toplum Bilimler Etkileşimi Uluslararası Sempozyumu”na da ev sahipliği yapacak. 
Sempozyum programına ve festival kapsamında sahne alacak topluluk, koro ve solistler programına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. 

 
 
 
 
Geri

Duyurular:

1 / 1