Haberler

Değerli Üyemiz Ali Tekintüre'yi Kaybettik

15.12.2017

 Senden Vazgeçmem, Seni Yakacaklar, Benim İçin Üzülme, Hangimiz Sevmedik, Tanrım Beni Baştan Yarat, Dilek Taşı, Sürünüyorum gibi unutulmaz şarkıların söz yazarı, aynı zamanda MESAM Yönetim Kurulu Üyeliği görevi de yapmış değerli üyemiz Ali Tekintüre bugün bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir. 


Ali Tekintüre’nin cenazesi 17.12.2017 Pazar günü   Karacaahmet Şakirin Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından  Üsküdar Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecektir. 


MESAM ailesi olarak değerli üyemiz Ali Tekintüre’yi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor, başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. 


Ali Tekintüre Kimdir?


Ali Tekintüre 1953 yılında Adıyaman Besni'de doğdu. Genç yaşta İstanbul'a geldi. Askerdeyken yazdığı 'Tanrım Beni Baştan Yarat' şiiri daha sonra Muzaffer Özpınar tarafından bestelenerek büyük beğeni topladı.   

1978 yılında Dilek Taşı sinema filmi için sözlerini yazdığı 'Dilek Taşı' şarkısı döneme damgasını vuran önemli şarkılardan biri olmuştur. Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Gülden Karaböcek, Müslüm Gürses, Zeki Müren, Bülent Ersoy gibi Türk müziğinin önemli isimleriyle çalışan Ali Tekintüre 2017 yılı içinde MESAM Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. 

Hangimiz Sevmedik, Tanrım Beni Baştan Yarat,  Sürünüyorum, Baharı Bekleyen Kumrular Gibi, Senden Vazgeçmem, Birisi, Kaderi Ben Mi Yarattım, Benim İçin Üzülme, Seni Yakacaklar, Aldanma Çocuksu Mahsun Yüzüne, Kırılsın Ellerim, Canım Dediklerim gibi birçok unutulmaz şarkıya imza atan Ali Tekintüre’nin çoğu eseri onlarca sinema filminde yer aldı. 

 
 
 
Geri

Duyurular:

1 / 1