Haberler

Dört Meslek Birliği Ankara'da Çeşitli Temaslarda Bulundu

16.2.2017

 Müzik Meslek Birlikleri MESAM, MSG, MU-YAP ve MÜYORBİR temsilcilerinden oluşan heyet 15 Şubat Çarşamba günü Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler. 


İlk olarak Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’i ziyaret eden heyet, Yargıtay ziyaretinin ardından Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken ile makamında bir görüşme gerçekleştirdi.

Son olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’a Ocak ayında göreve başlaması nedeniyle bir nezaket ziyareti yapıldı ve aynı ziyarette Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile de bir araya gelindi.

MESAM’ı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Orhan Gencebay ve Genel Sekreter Sayın Ali Güneş Ramazanoğlu’nun katıldığı ziyaretlerde ağırlıklı olarak üzerinde çalışma yapılan Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hakkında görüşler paylaşıldı. 
Toplantılarda ayrıca ilgili oda ve konfederasyon üyelerinin lisans altına alınması ile hem kullanıcının hem de hak sahiplerinin karşılıklı kazanç sağladığı ve telifin yaygınlaştığı bir sistemin hayata geçirilmesi konusunda da görüşler paylaşıldı.
 
 
 
 
Geri

Duyurular:

1 / 1