Haberler

Duyuru


10.4.2020

 

                                    

 

Değerli Üyelerimiz,

 

Bilindiği üzere dünyayı ve ülkemizi tehdit eden Korona Virüs Pandemisi nedeniyle Devletimizin almış olduğu önleyici tedbirlere bağlı olarak birçok iş kolunda olduğu gibi halen yaşamını; söz yazarı, besteci, aranjör olarak sürdürmekte olan üyelerimizin birçoğu bu olumsuzluktan ekonomik olarak zarar görmüş ve görmektedir.

 

Sizler adına MESAM Yönetimi olarak yasa ve mevzuat çerçevesinde çalışma şartlarının zorluğuna rağmen gerek kurumsal olanaklarımızı zorlayarak gerekse bağlı bulunduğumuz Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunarak yaşanmakta olan mağduriyetlerin kısmen de olsa giderilebilmesi konusunda çözümler aramaktayız. Bu anlamda Sayın Kültür ve Turizm Bakanı’nın da katıldığı toplantıda da bu hususa ilişkin taleplerimizi dile getirdik,  halen de girişimlerimiz devam etmektedir.

 

MESAM, kurumsal kimliği ile mevzuat çerçevesinde üyeleri adına her anlamda mümkün olan tüm iyileştirici tedbirleri uygulamaya gayret etmektedir. MESAM mevzuat ve olanakları çerçevesinde teamül olarak üyelere bir avans ödemesi yapılamadığından bu kapsamda olağan süreçte Haziran ayında ödenmesi planlanan telif hak edişlerinin dağıtımını öne çekerek üyelerimize Mayıs ayı başında ödeme yapmak için kurumumuzdaki görevli birimler hummalı bir çalışma içerisindedir. MESAM Yönetim Kurulu olarak üyelerimizin mağduriyetinin giderilmesi hususunda her türlü öneri ve teklifi değerlendirerek sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışmaktayız.

 

Değerli üyelerimize bu süreçte sağlıklı ve tedbirli günler dileriz.

 

MESAM Yönetim Kurulu Adına

Murat Şenel ÖNALDI

Başkan