Haberler

İBB'den Yalçın Tura'ya Saygı Gecesi

20.12.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) değerli üyemiz müzikolog, besteci ve akademisyen Prof. Yalçın Tura adına düzenlediği özel bir saygı gecesine ev sahipliği yapıyor. 

İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü ve Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) ile birlikte, 1955 yılından itibaren profesyonel besteci olarak film ve sahne müzikleri yazan Çağdaş Türk Müziği’nin en önemli bestecilerinden ve aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi Müzikoloji Bölümü’nü kuran akademisyen Yalçın Tura’ya saygı gecesi düzenliyor. 

 “Yalçın Tura’ya Saygı Gecesi” programı bugün ( 20.12.2017) saat 19:00’da İBB Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Program kapsamında düzenlenecek olan panelde; Yalçın Tura’nın hayatı, eserleri ve yaşamı konuşulacak. Moderatörlüğünü Hamdi Akyol’un üstleneceği panele  orkestra-koro şefi, besteci ve akademisyen Prof. Dr. Ruhi Ayangil, müzikolog Süleyman Şenel ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim görevlisi Gülper Refiğ konuşmacı olarak katılacak.

Müzik alanında pek çok önemli bilimsel çalışmalar gerçekleştiren bir müzik araştırmacısı olan  ve geleneksel makamlardan halk müziğine, cazdan senfonik müziğe kadar uzanan oldukça geniş bir yelpazede çalışmış öncü bir besteci olan Yalçın Tura hakkında katılımcıların bilgilendirileceği programın halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek.

 

Geri

Duyurular:

1 / 1