Haberler

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 24. İstanbul Caz Festivali başladı.

5.7.2017

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 24. İstanbul Caz Festivali 4 Temmuz Salı akşamı Avusturya Kültür Ofisi’nde gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı. 
20'nin üzerinde mekânda, 200'ü aşkın yerli ve yabancı sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek olan festivalin dün yapılan açılış töreninde Türk pop ve cazının duayen isimlerinden değerli üyemiz Fatih Erkoç ve TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası şefi Kamil Özler'e "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" takdim edildi. 
 Caz piyanisti Jacky Terrasson ve Fransız caz trompetçisi Stephane Belmondo gibi müziğin yıldız isimlerinin yanı sıra, aralarında JUNUN, Shye Ben Tzur, Levent Yüksel, Taksim Trio, Cenk Erdoğan, Korhan Futacı ve Kara Orkestra’nın da olduğu, caz, güncel müzik, dünya müziği, blues ve soul'un farklı seslerini ağırlayacak olan festivalde ayrıca flamenkonun efsane ismi Paco de Lucia'nın anılacağı çok özel bir gece de gerçekleştirilecek. 21 Temmuz’a kadar sürecek olan festivalin programına http://caz.iksv.org/tr/program adresinden ulaşabilirsiniz.  
MESAM ailesi olarak Değerli Üyemiz Fatih Erkoç’u almış olduğu ödül vesilesiyle tebrik ederiz. 

 

 

Geri

Duyurular:

1 / 1