Haberler

"Müzikle Hayatınızı Nasıl Kazanabilirsiniz?" Müzik Çalıştayı Gerçekleştirildi

12.7.2017

“Telif Haklarına Dayalı ve Kreatif Endüstrilerin Teşvik Edilmesi Odaklı Olarak Türkiye Telif Hakları Sisteminin Güçlendirilmesi” başlıklı AB Eşleştirme Projesi kapsamında planlanan "Müzikle Hayatınızı Nasıl Kazanabilirsiniz?" müzik çalıştayı,  11 Temmuz Salı günü İstanbul Kültür Sanat Vakfı İKSV ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 

Mesam Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Rıza Binboğa, Metin Karataş ve Ali Yavuz ile Genel Sekreterimiz Ali Güneş Ramazanoğlu’nun katılım sağladığı çalıştay, Yerleşik Eşleştirme Danışmanı Dr. Ioannis Kikkis ve Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) Telif Hakkı Müdür Yardımcısı Dr. Dimiter Gantchev tarafından yapılan açılış konuşmaları ile başladı. 

İlk seansta Baş Danışman Nicholas Garnett ‘ın “Telif Hakkı ve Bağlantılı Hakların Korunması” başlıklı sunumu ile genel bir giriş yapıldıktan sonra, Uluslararası Sanatçı Ajansı Firiars Management Limited Genel Müdürü David Stopss, “Eser Sahipleri ve Sanatçılar için Telif Hakkı ve Bağlantılı Haklardan Gelir Akışı” ve “Sanatçı Yönetimi, Doğrudan Yönetim ve Öz Yönetim” başlıkları ile katılımcılara önemli bilgiler verdi. 

 Öğleden sonraki seanslarda ise katılımcılara, çalıştayın başlığı olan  “Müzikle Hayatınızı Nasıl Kazanabilirsiniz”; Müzik Edisyonu ve Kayıt Sözleşmeleri, Fana Tabanı Oluşturma, Canlı Gösteriler ve Turneler, Film-TV-Reklam ve Bilgisayar Oyunlarında Müzik Kullanım, İnternet Yoluyla müzik sektöründen para kazanılması ve en son olarak da Dijital Çağda Müzik Endüstrisinde karşılaşılan zorluklar ve fırsatlar başlıkları altında irdelendi.  Gün sonunda meslek birlikleri, müzisyen, yapımcı vb. sektör paydaşlarının soruları ve kapanış konuşmaları yer aldı. 

 

Geri

Duyurular:

1 / 1