Haberler

Yönetim Kurulu Üyemiz Emre Saltık'ı Kaybettik

11.3.2017

Meslek Birliğimiz Yönetim Kurulu Üyesi, değerli besteci, eğitmen ve Türk Halk Müziğinde iz bırakmış sayısız eserin yaratıcısı Sayın Emre Saltık, tedavi gördüğü hastanede bugün hayatını kaybetmiştir. 
 
1960 yılında Tunceli, Ovacık'ta dünyaya gelen Emre Saltık,1984 yılında İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği bölümünden mezun olmuştur. Arif Sağ ile birlikte Arif Sağ Müzik Okulu'nda (ASM) eğitim vermiş olan Emre Saltık uzun yıllardır halk müziği üzerine yaptığı çalışmalarda prodüksiyon yönetmenliği, icracı ve eğitmen olarak önemli katkılarda bulunmuş ve Meslek Birliğimizde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmüştür. 
 
Emre Saltık'ın Cenazesi 12.03.2017 Pazar Günü saat 12.00'de Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan törenin ardından Büyükçekmece Cemevi'ne getirilecek ve saat 15:00'te Cemevi'nde düzenlenecek olan törenin ardından Güzelce Mezarlığı'na defnedilecektir. 
MESAM ailesi olarak Yönetim Kurulu Üyemiz Emre Saltık’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyor; başta ailesi  ve yakınları olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
 
 
Geri

Duyurular:

1 / 1